به گزارش کلام ایران گروه ورزشی ، پس از انتقال جانلوئیجی بوفون از پارما به یوونتوس که در سال ۲۰۰۱ انجام شد و گلر افسانه ای را به گرانقیمت ترین گلر تاریخ تبدیل کرد، ۱۷ سال زمان برد که این رکورد سرانجام شکسته شود. شب گذشته کپا با انتقالی ۷۲ میلیون پوندی از اتلتیک بیلبائو به چلسی پیوست و رکورد را از آن خود کرد و این موضوع به بهانه ای تبدیل شد تا گرانقیمت ترین گلرهای تاریخ را مورد بررسی قرار دهیم.

 

 

۲۰-آسمیر بگوویچ – ۱۱ میلیون یورو

آسمیر بگوویچ سال ۲۰۱۵ با قراردادی  ۵ ساله از استوک سیتی به چلسی پیوست. تیبو کورتوا اما با درخششی که داشت، بگوویچ را نیمکت نشین کرد تا سال گذشته این گلر راهی بورنموث شود.

 

 

۱۹- پتر چک – ۱۱ میلیون یورو

پس از ۱۱ سال استثنایی در چلسی، چک سرانجام در سال ۲۰۱۵ این تیم را ترک کرد و راهی آرسنال شد تا نامش در بین گرانقیمت ترین ها قرار بگیرد.

 

 

۱۸- ایوان پلیتزوری- ۱۱٫۳۰ میلیون یورو

وقتی ایوان پلیتزولی ۲۰ ساله بود، رم برای خرید او از آتالانتا اقدام کرد. البته او هیچگاه به پتانسیلی که انتظار می‌رفت نرسید و سرانجام نیز راهی لیگ‌های پایین تر ایتالیا شد.

 

 

۱۷- متیا پرین – ۱۱٫۳۰ میلیون یورو

شماره ۱ سابق جنوا ، پس از اینکه بوفون یوونتوس را ترک کرد، سرانجام راهی تورین شد و مسیری جدید در کارنامه حرفه ای اش در پیش گرفت.

 

 

 

۱۶- یاسپر سیله سن – ۱۲٫۳۰ میلیون یورو

گلر تیم ملی هلند پس از درخشش در آژاکس، مورد توجه بارسلونا قرار گرفت و سال ۲۰۱۶ به این تیم پیوست تا رقیب مارک آندره تراشتگن در درون دروازه بارسلونا شود.

 

 

 

۱۵- آنجلو پروتزی- ۱۳٫۸ میلیون یورو

گلری که به خاطر اندامش، لقب تایسون را دریافت کرده بود، در طول دوران حرفه ای اش هم برای لاتزیو و هم برای یوونتوس بازی کرد و دو انتقال بزرگ در کارنامه اش ثبت کرد. او  با ۱۲٫۵ میلیون پوند از اینتر به لاتزیو رفت و به یکی از گرانقیمت ترین ها تبدیل شد.

 

 

۱۴- یان اوبلاک – ۱۳٫۸ میلیون یورو

یان اوبلاک حالا به نظر گلری آینده دار برای اتلتیکومادرید و از گرانقیمت ترین ها به حساب می‌آید. او سال ۲۰۱۴ از بنفیکا به جمع شاگردان سیمئونه اضافه شد و نام خود را در بین گرانقیمت ترین ها ثبت کرد. شاید اگر تیمی در حال حاضر به دنبال جذب او باشد، باید رکورد گلرها را بشکند.

 

 

۱۳- آنجلو پروتزی – ۱۴٫۷ میلیون یورو

باید نام پروتزی را بار دیگر در این فهرست به ثبت رساند. سال ۱۹۹۹، اینتر هزینه فراوانی برای به خدمت گرفتن او انجام داد ولی او تنها یک فصل در جوزپه مه آتزا ماندنی شد و دوباره به لاتزیو بازگشت.

 

 

 

۱۲- سباستین فری – ۱۶٫۳۱ میلیون یورو

گلر دیگری که دو بار در بین گران ترین ها قرار گرفته بود. پس از نمایش‌های ضعیف در اینتر و رقیب شدن با تولدو، فری اینتر را به مقصد پارما ترک کرد تا جای خالی بوفون را پر کند.

 

 

 

۱۱- کلودیو براوو – ۱۶٫۸ میلیون یورو

کلودیو براوو کمک زیادی به پپ گواردیولا کرد تا از شر جو هارت خلاص شود. او که در فصل اولش اشتباهات عجیبی داشت، نتوانست خودش را در ورزشگاه اتحاد ثابت کند و با حضور ادرسون، به نیمکت سیتی میخ شد.

 

 

 

۱۰- فرانچسکو تولدو -۱۸٫۸ میلیون یورو

فیورنتینا در روزهای اوج خود با حضور بازیکنانی مثل گابریل باتیستوتا و روی کاستا قرار داشت ولی فرانچسکو تولدو در سال ۲۰۰۱ به اینتر پیوست، وقتی که ویولا نتوانست چشم را بر رقم پیشنهادی اینتر ببندد. او ۸ سال در میلان حضور داشت و با این تیم، ۵ قهرمانی پیاپی در اسکودتو بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ کسب کرد.

 

 

۹- داوید دخیا – ۲۰٫۹ میلیون یورو

یونایتد در سال ۲۰۱۱ تصمیم گرفت برای گلر جوان اتلتیکومادرید، ۲۰ میلیون پوند هزینه کند. او که اشتباهات زیادی در فصول اولش داشت، کم کم رو به پیشرفت حرکت کرد و حالا به مهم ترین بازیکن تیمش تبدیل شده و سه فصل پیاپی عنوان بهترین بازیکن یونایتد را از آن خود کرد.

 

 

 

۸- برند لنو – ۲۱٫۳ میلیون یورو

یکی دیگر از انتقال‌های پرهزینه تابستان امسال در پست دروازه بان متعلق به لنو است. او که شماره ۱ تیم اونای امری را از آن خود کرده، رقابت سختی با پتر چک برای فصل پیش رو خواهد داشت.

 

 

 

۷- مانوئل نویر – ۲۳٫۳ میلیون یورو

حضور گلر سابق شالکه در بایرن با شروع تسلط آنها بر آلمان و قهرمانی های پیاپی همراه شد. او در ۷ فصل حضور در بایرن، ۶ قهرمانی بوندس لیگا از آن خود کرده است.

 

 

 

۶- جردن پیکفورد – ۲۷٫۷ میلیون یورو

قهرمان جدید انگلیس ، سال گذشته به گرانقیمت ترین گلر انگلیسی تاریخ تبدیل شد، وقتی از ساندرلند راهی اورتون شد.

 

 

۵- تیبو کورتوا – ۳۴٫۳ میلیون یورو

ستاره دروازه چلسی و تیم ملی بلژیک، شب گذشته با ۳۱ میلیون پوند از جمع آبی ها جدا شد و به رئال مادرید پیوست. شاید اگر او در سال آخر قراردادش قرار نداشت، رئال باید رقمی بسیار بالاتر پرداخت می‌کرد.

 

 

۴- ادرسون – ۳۵٫۵ میلیون یورو

گلر برزیلی منچسترسیتی که نمایش های خوبی در فصل اول حضورش در این تیم داشت، در سال ۲۰۱۷ از بنفیکا به سیتی پیوست. سیتیزن ها که از اشتباهات براوو به ستوه آمده بودند، طعم یک گلر مطمئن را سرانجام چشیدند و در فصل اول حضور او، قهرمانی تاریخی در لیگ برتر به دست آوردند.

 

 

 

۳- جانلوئیجی بوفون – ۳۶٫۷ میلیون یورو

یوونتوس در سال ۲۰۰۱ رکوردی را جا به جا کرد که برای شکسته شدنش، ۱۷ سال زمان لازم بود. بوفون همواره به عنوان یکی از بهترین گلرهای تاریخ فوتبال شناخته خواهد شد و نمایش های بی نظیرش در یووه از یاد فوتبال دوستان پاک نمی‌شود. او در تابستان امسال از یووه جدا شد و به پاری سن ژرمن پیوست تا با چالشی جدید روبرو شود.

 

 

۲- الیسون بکر – ۷۲ میلیون یورو

سرانجام پس از ۱۷ سال رکورد انتقال بوفون توسط گلر برزیلی شکسته شد. لیورپول پس از اشتباهات عجیب و غریب کاریوس، به دنبال جذب یک گلر مطمئن بود و دست روی گلری گذاشت که رئال مادرید نیز شرایط او را زیر نظر داشت. سرانجام نیز این انتقال نهایی شد و گلر ۲۵ ساله برزیلی به لیورپول پیوست.

 

 

۱-کپا – ۸۰ میلیون یورو

کمتر از یک ماه از انتقال رکورد شکن الیسون به لیورپول نگذشته بود که چلسی ، رکورد گرانقیمت ترین گلر تاریخ را به نام خود کرد. در حالی که جدایی کورتوا از جمع آبی ها حتمی شده بود، به دستور ساری، کپا با ۷۲ میلیون پوند راهی چلسی شد تا جای خالی کورتوا را پر کند. او در دو فصل اخیر خود را به عنوان یکی از بهترین ها در اتلتیک بیلبائو معرفی کرده بود و حالا چالشی دشوار در چلسی پیش رو دارد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :