خیراندیش شرط درج برچسب تراریخته روی محصولات غذایى را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی کلام ایران ؛ مهرناز خیراندیش به عنوان مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو در حاشیه کارگاه تخصصى در زمینه محصولات تراریخته که در سازمان غذا و دارو برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: قوانین ملى و بین المللى در زمینه محصولات تراریخته وجود دارد و محصولات تراریخته بر اساس تمام دستورالعمل ها ، قوانین و اسناد بالادستى مجوز ورود به کشور دریافت مى‌کنند.

تمام محصولات غذایى تراریخته دار در ورود به کشور آزمایش مى‌شوند

وى ادامه داد: براساس اسناد بالادستى و ضوابط و قوانین ملى کار بررسى و کارشناسى محصولات تراریخته انجام مى شود، همچنین در دستورالعمل هاى تدوین شده تمام مراحل ارزیابى محصولات تراریخته عنوان شده است و محصولات تراریخته در نهایت بر اساس قوانین، ضوابط و دستورالعمل ها مجوز ورود به کشور مى‌گیرند.

وى با اشاره به مشههورترین محصولات تراریخته در دنیا و ایران گفت: ذرت، کلزا، سویا و پنبه دانه مشهورترین محصولات تراریخته هستند و این دانه ها و محصولات فرآورى شده حاصله از آنها بر اساس قوانین و دستورالعمل ها راستى آزمایى مى شوند و مخاطرات احتمالى آنها بررسى مى شود.

مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده های سلامت سازمان غذا و دارو ادامه داد: البته محصولات دیگرى نیز از جمله پاپایا، گوجه فرنگى ، سیب زمینى. و بادنجان نوع تراریخته دارند و در صورتى که بخواهند وارد کشور بشوند بررسى تراریختگى روى آنها انجام مى شود.

چه محصولاتی باید برچسب تراریخته داشته باشند؟

خیراندیش با اشاره به برچسب گذارى محصولات تراریخته در کشور بیان کرد: برچسب گذارى محصولات تراریخته طبق ضابطه اداره کل غذا بر اساس حدآستانه آئین نامه مصوب هیئت دولت ٢ درصد تعیین شده است و طبق آن ارزیابى آزمایشگاهى و شناسایى کمى محصولات انجام و محصولات که ژنومشان بیشتر از ٢ درصد تغیر ژنتیکى یافته باشد، باید برچسب تراریخته روى آنها درج شود.

وى تصریح کرد: برنامه پایش و ارزیابى محصولات تراریخته در کشور براساس قوانین و ساماندهى شده پیش مى‌رود و مشکلى با سازمان محیط زیست نداریم و رویکرد سازمان عذا و دارو بر اساس قانون و بررسى هاى علمى و کارشناسى است و بر طبق آنها عمل مى شود.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :