علی اصغر مطهری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: سبزه عید نوروز نمادی از سرسبزی است که رها کردن آن، نوعی بی احترامی به آفریده خداوند است.

وی با اشاره به اینکه ماهی های قرمز به عنوان نوعی ماهی مهاجم در آب های ایران محسوب می شود، افزود: افراد از رها کردن این ماهی ها در سدها و رودخانه ها به شدت خودداری کنند.

مطهری در پاسخ به این سوال که آیا مسافران نوروزی در حفظ طبیعت خراسان شمالی در عید نوروز امسال اهتمام لازم را داشته اند و یا خیر؟ اظهار کرد: متاسفانه برخی از افراد در کشور دچار عارضه زباله ریختن در طبیعت به هنگام مسافرت هستند که این امر موجب کثیف شدن طبیعت نیز می شود.

وی با تاکید بر اینکه باید برخی از افراد مدیریت زباله به هنگام سفر را یاد بگیرند و اجرایی کنند، بیان کرد: برخی از مناطق خراسان شمالی همچون گردنه زیبای امین الله در بجنورد نیز امسال از عارضه زباله ریخته شده در امان نبوده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: سال گذشته در خراسان شمالی سالی خشک بوده است و مسافران به طور جدی از روشن کردن آتش در کنار درختان خودداری کنند و بعد از روشن کردن آتش نیز حتما از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.
انتهای پیام

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :