به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو،انتشار فیلمی کوتاه از مراسم روز گذشته تجلیل از بانوان شهرداری تهران در برج میلاد که در آن تعدادی دختر بچه به اجرای حرکات موزون در حضور شهردار پرداخته بودند، اعتراض هایی را به دنبال داشت. در این فیلم شهردار تهران در انتهای مراسم، اجراکنندگان را تشویق می کند.

اما یک روز بعد در پیامی به برگزارکنندگان این مراسم انتقاد کرده و تاکید می کند در مراسم ها شئونات اسلامی رعایت شود.

محمدعلی نجفی در این پیام با انتقاد از برگزارکنندگان مراسم جشن بانوان شاغل در شهرداری تهران که به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) برگزار شد، بر ضرورت حفظ شئونات اسلامی در تمامی رویدادهای فرهنگی تاکید کرد.

محمدعلی نجفی طی ابلاغیه‌ای خطاب به معاون امور اجتماعی و فرهنگی و رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به برنامه هنری اجرا شده در مراسم روز بزرگداشت مقام زن در برج میلاد تاکید می کند: توجه به ارزش ها و رعایت شئونات در اجرای برنامه ها ضروری است و می گوید ما معتقد نیستیم که اسلام دین عزاست، اسلام دین شادی، نشاط و زندگی است اما باید شئونات و چارچوب‌ها در شادی هم رعایت شود و این خود یک هنر است و همه همکارانم موظف هستند در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری نسبت به این مهم دقت لازم را داشته باشند.

این ابلاغیه یک روز پس از تشویق شهردار تهران از اجرای چنین برنامه ای صادر شده است و به نظر می آید اگر نجفی نگران رعایت نشدن شئونات اسلامی بود باید همان زمان تذکرهای لازم را می داد و دست کم مراسم را ترک می کرد.

این که ناگهان شهردار یک روز بعد و پس از انتشار فیلم و انتقادها چرخش رویکری نشان دهد و عقب نشینی کرده و  برگزارکنندگان را توبیخ کند و تشویق های روز گذشته را نادیده بگیرد نه معترضان را راضی می کند و نه تماشاگران این فیلم را.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :