به گزارش ایسنا، اسکندر قاسمی با تبریک میلاد با سعادت حضرت امیرالمومنین(ع)، از اهدای هزاران شاخه گل نفیس به حرم‌های ائمه اطهار(ع) در نجف، کربلا و کاظمین توسط شیرازی‌ها خبر داد.

وی گفت: امسال هم برای دوازدهمین سال متوالی و  به مناسبت میلاد پربرکت حضرت علی(ع)، با همت اهالی سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام)، گل آرایی حرم‌های مطهر حضرت امیرالمومنین امام علی (ع)، امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع)، انجام می‌شود.

قاسمی اضافه کرد: هرساله مردم شهرمقدس شیراز با اهدا و نثار شاخه گل‌های نفیس میلاد پرخیر برکت امام اول شیعیان و مولود کعبه را در جوار حرم مطهر آن امامان آسمانی جشن می‌گیرند.

وی، تمام گل های مورد استفاده در این کار را طبیعی و مجلسی دانست و عنوان داشت: هزاران شاخه گل مورد استفاده شامل گل‌های لیلیوم، آنتریوم، رز هلندی و ایرانی، گل داوودی و نوع خوشه ای آن و همچنین گل میخک و گلایل و انوع برگ های تزئینی است که تماما از بازار ایران خریداری شده است.

قاسمی تصریح کرد: تیم گل آرا به همراه تعدادی از افراد متبرع روز ۱۱ رجب حرم منور حضرت امام حسین (علیه السلام) و حرم حضرت اباالفضل العباس (علیه السلام) را گل باران و روز ۱۲ رجب حرم باصفا و مطهر حضرت امیرالمومنین (ع) با گل های طبیعی و نفیس گلباران می کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس با تصریح اینکه هزینه‌های این کار ماندگار از محل نذورات مردم شیراز تامین شده است، گفت: مردم ولایتمدار شیراز با این کار و ایفای نقش موثر در امر بازسازی، نوسازی و توسعه حرم‌های مطهر، بار دیگر ارادت خاصه‌ی خود به اهل بیت(ع) را نشان دادند.
انتهای پیام

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :