از وقتی دختر کوچکی بودم می‌دانستم که رابطه‌ی من با پدرم خاص است. او همیشه حامی من بود، همیشه رویاهایم را باور می‌کرد و به من یاد داده بود که تنها مانعی که سر راهم قرار دارد در نهایت خودم هستم، مگر اینکه اسب رویاهایم را با شهامت بتازانم.

برترین ها: از وقتی دختر کوچکی بودم می‌دانستم که رابطه‌ی من با پدرم خاص است. او همیشه حامی من بود، همیشه رویاهایم را باور می‌کرد و به من یاد داده بود که تنها مانعی که سر راهم قرار دارد در نهایت خودم هستم، مگر اینکه اسب رویاهایم را با شهامت بتازانم. هرگز تردید ندارم که دلیل قوی بودنم و اینکه زنی با اعتماد بنفس کامل هستم، تشویق‌ها و دلگرمی‌های پدرم بوده و هست. می‌گویید چگونه:

برای اولین بار متوجه می‌شوید مردان واقعی و قوی با زنان چگونه رفتار می‌کنند

رابطه صمیمی با پدرتان چگونه از شما یک زن قوی می‌سازد

می‌بینید که احترام گذاشتن به دیگران چه شکلی است و فرقی نمی‌کند زن باشد یا مرد یا موقعیت اجتماعی او چه باشد. اگر در کنار یک پدر مهربان بزرگ شده باشید و رابطه‌ی خوبی با او داشته باشید، رفتارهای او طبیعتا روی شما هم تاثیر می‌گذارد. زیرا با نمونه رفتارهایش شما را هدایت می‌کند و شما هم از او تقلید می‌کنید. شما یاد می‌گیرید که از خودتان مراقبت کنید و از اطرافیان‌تان در حد معقولی انتظار داشته باشید. اما استقلال خود را حفظ می‌کنید چون این کاری است که پدرتان همیشه کرده.


همیشه می‌توانید خودتان را باور کنید زیرا فرد دیگری است که از قبل به شما ایمان دارد

رابطه صمیمی با پدرتان چگونه از شما یک زن قوی می‌سازد

اعتماد بنفس شما از سر غرور نیست بلکه نتیجه‌ی بزرگ شدن توسط کسی است که همیشه به شما گفته می‌توانید هر چه در ذهن دارید عملی کنید. او به شما یاد داده به جای اینکه روی چیزهایی تمرکز کنید که در حد توان‌تان نیست، ذهن‌تان را معطوف چیزهایی کنید که می‌دانید از پس آنها برمی‌آیید. وقتی به دستان پدری بزرگ می‌شوید که شما را باور دارد، راحت‌تر می‌توانید خودتان را بپذیرید.


یاد می‌گیرید که قوی بودن به معنی خودپسند و نامهربان و بی‌رحم بودن نیست

رابطه صمیمی با پدرتان چگونه از شما یک زن قوی می‌سازد

در کنار پدرتان می‌فهمید که مهربان و دل‌رحم و متواضع بودن به معنی ضعیف و ناتوان بودن نیست و قدرت واقعی از ایجاد توازن بین غرور و فروتن بودن سرچشمه می‌گیرد. کسی که به کمک دیگران می‌شتابد و اهل گذشت است قدرتمند است و این چیزی است که آن را در وجود پدرتان دیده‌اید.


از سختی‌ها نمی‌ترسید بلکه از آنها انگیزه می‌گیرید

رابطه صمیمی با پدرتان چگونه از شما یک زن قوی می‌سازد

چالش‌ها به شما انگیزه می‌دهند و از آنها انرژی می‌گیرید. مشکلات شما را خسته و فرسوده نمی‌کنند که وادار شوید هدف‌تان را رها کنید. شما از پدرتان یاد گرفته‌اید که با چشمان باز با زندگی روبرو شوید و هرگز از کاستی‌ها نترسید.


از اعتراض نمی‌ترسید و از همه مهمتر از ارزیابی خودتان هراسی ندارید

رابطه صمیمی با پدرتان چگونه از شما یک زن قوی می‌سازد

آدمهای قوی می‌دانند کجا و کی اعتراض کنند و از خود ضعف نشان نمی‌دهند. این افراد همانقدر که حمایت خود از دیگران را نشان می‌دهند، دربرابر ظلم و بدی‌ها نیز تسلیم نمی‌شوند. اگر پدری دارید که همیشه کنارتان بوده پس می‌دانید در کنار دیگران بودن و پشتیبانی کردن از دیگران چقدر مهم است. شما بلدید هر وقت که لازم شد خودتان را محک بزنید و بسنجید و از رو شدن ایرادهای‌تان نمی‌ترسید.


لذت بخشش را می‌دانید

رابطه صمیمی با پدرتان چگونه از شما یک زن قوی می‌سازد

آدمها اشتباه می‌کنند و خود شما هم بارها و بارها اشتباه کرده‌اید و باز هم پدرتان با تمام عشق و توجه خود کنارتان بوده، نصیحت‌تان کرده و شما را بخشیده. از حسادت و دشمنی، قدرتی به شما نمی‌رسد و از کینه به دل گرفتن و نبخشیدن هم چیزی نصیب‌تان نمی‌شود و این را به خوبی از پدرتان یاد گرفته‌اید. می‌دانید که قوی بودن یعنی اینکه دیگران را همان گونه که هستند بپذیرید و به آنها این اطمینان را بدهید که همیشه می‌توانند روی شما حساب کنند.


بلدید امیدوار بمانید

رابطه صمیمی با پدرتان چگونه از شما یک زن قوی می‌سازد

وقتی زنی قوی هستید که از مشکلات نمی‌ترسید پس از به پایان رساندن کاری که شروع کرده‌اید هم ابایی ندارید. شما می‌دانید چگونه ایستادگی کنید و ادامه دهید. پدرهای قوی اهمیت ناامید نشدن و دست از تلاش نکشیدن را به شما می‌آموزند و یادتان می‌دهند سرتان را بالا بگیرید و در هیچ شرایطی ناامید نشوید.


به هیچکس اجازه نمی‌دهید از شما سوء استفاده کند

رابطه صمیمی با پدرتان چگونه از شما یک زن قوی می‌سازد

استانداردهای شما در زندگی، آرمان‌های‌تان و آدمهایی که دورتان جمع کرده‌اید بسیار باارزشند. شما به هیچکس اجازه نمی‌دهید از شما سوء استفاده کند، تحقیرتان کند یا جوری با شما رفتار کند که به شما احساس بی‌ارزش بودن بدهد و حال‌تان را بد کند. شما خوب می‌دانید لایق چه چیزهایی هستید و پدرتان از این جهت نیز الگوی خوبی در دوران کودکی برای‌تان بوده.


دوست بسیار خوبی دارید که هیچکس دیگر مانند او را ندارد

رابطه صمیمی با پدرتان چگونه از شما یک زن قوی می‌سازد

وقتی با پدرتان صمیمی هستید یعنی دوستی بی‌نظیر دارید. او از شروع زندگی‌تان با شما بوده و کسی است که می دانید هر وقت بخواهید پیش‌تان حاضر خواهد بود. شما یک سنگ صبور دارید که می‌توانید حرفهای دل‌تان را به او بگویید، شانه‌ای برای گریه کردن و کسی که حتی در اندوهناک‌ترین لحظات هم بلد است شما را بخنداند. یک پدر قوی یک رهبر اندیشمند است، یک شنونده‌ی خوب و یک دوست باارزش. او شما را طوری پرورش داده که مثل خودش باشید.

این خبر را به اشتراک بگذارید :