رئیس‌جمهور آمریکا در تماسی تلفنی ضمن تشکر از نقش امارات در مقابله با ایران بر ضرورت افزایش همکاری‌های دو کشور تاکید کرد.

ترامپ در تماسی تلفنی با ولیعهد امارات از نقش این کشور در مقابله با ایران تشکر کردبه گزارش گروه بین‌الملل کلام ایران ؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در تماسی تلفنی با محمد بن زاید، ولیعهد امارات عربی متحده از نقش امارات در مقابله با ایران تشکر کرد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دونالد ترامپ با محمد بن زاید، ولیعهد امارات عربی متحده درباره تحولات منطقه و فرصت هایی برای افزایش همکاری درخصوص طیفی از مسائل امنیتی و اقتصادی گفتگو کرد. رئیس جمهور همچنین از ولیعهد امارات بابت مشارکت نزدیک و راهبردی و نقش او در تمرکز بر راه‌های بهتر مقابله کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با فعالیت های ایران و شکست تروریست ها و افراطیون تشکر کرد. دو طرف تاکید کردند همه کشورهای شورای همکاری خلیج می توانند و باید هماهنگی هایشان را با یکدیگر و با آمریکا به منظور تضمین صلح و رفاه مردم منطقه افزایش دهند. رئیس جمهور و ولیعهد امارات بر اهمیت تشکیل یک شورای همکاری متحد در منطقه خلیج فارس تاکید کردند. دو طرف علاقمندی‌شان را نسبت به برگزاری نشستی در کاخ سفید برای ادامه بحث درباره چگونگی تقویت بیشتر مشارکت راهبردی امارات و آمریکا نیز اعلام کردند.»

انتهای پیام/

تماس تلفنی رئیس‌جمهور آمریکا با ولیعهد امارات عربی متحده

این خبر را به اشتراک بگذارید :