رئیس جمهور آمریکا در ادامه سنت شکنی‌هایش این بار جزئیات گفتگوی خصوصی خود با ملکه الیزابت را در اختیار رسانه‌ها قرار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل کلام ایران  به نقل از گاردین، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با «پیرز مورگان»، روزنامه‌نگار ایرلندی با افشای جزئیات گفتگوی خود با ملکه انگلیس، یکی دیگر از پروتکل‌های سلطنتی را نقض کرد.

زمانی که از ترامپ سوال شد آیا زمانی که با ملکه در کاخ وینزر ملاقات کردید، درباره برکسیت هم صحبت شد؟ وی پاسخ مثبت داد و گفت: «بله صحبت کردیم. او (ملکه) گفت که این یک مشکل بسیار بسیار پیچیده است و راست می‌گفت. به نظر من هیچ کس نمی‌تواند تصور کند که این مسئله چقدر پیچیده است. همه فکر می‌کردند که این کار بسیار ساده است و انگلیس یا در اتحادیه اروپا می‌ماند و یا از آن خارج می‌شود.»

ترامپ همچنین در ادامه با اشاره به ملکه ۹۲ ساله انگلیس گفت: «او یک زن فوق‌العاده است. او بسیار زیرک است و بسیار زیبا. زمانی که می‌گویم زیبا منظور من هم از درون و هم از بیرون است. او یک زن زیباست.»

همچنین زمانی که از ترامپ پرسیده شد آیا فکر می‌کند ملکه از او خوشش آمده یا خیر، او گفت: «خب من نمی‌خواهم از زبان او صحبت کنم؛ اما می‌توانم بگویم که از او خوشم آمد. خیلی از او خوشم آمد. او بسیار زیرک، دانا و زیباست. می بینید که او چقدر زیباست. او یک انسان خاص است.»

ترامپ همچنین در واکنش به نشست خود با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت: من فکر می‌کنم ما می‌توانیم به خوبی باهم کنار بیاییم. یک نفر از من پرسید که شما دو نفر دوست هستید یا دشمن؟ من هم گفتم پاسخ به این پرسش اندکی زود است. در حال حاضر ما رقیب هستیم. اما برای آمریکا و انگلیس و دیگر کشورها، کنار آمدن با روسیه و چین و همچنین برخی کشورهای دیگر خوب است.


بیشتر بخوانید: سنت‌شکنی‌های ترامپ در دیدار با ملکه انگلیس سوژه شد!+ تصاویر


پیش از این هم گزارش شده بود دونالد ترامپ در سفری که به انگلیس داشت، ۳ بار پروتکل‌های سلطنتی را نقض کرد. وی در ابتدا ملکه الیزابت را حدود ۱۵ دقیقه در دمای ۲۶ درجه سانتیگراد معطل کرد. ترامپ همچنین در نخستین دیدار با ملکه، از تعظیم در مقابل او سر باز زد و فقط به یک دست دادن معمولی با او اکتفا کرد. وی همچنین در هنگام سان دیدن از گارد سلطنتی انگلیس جلوتر از ملکه قدم بر می‌داشت. قوانین سلطنتی انگلیس حکم می‌کند که هیچ کس نباید به ملکه پشت کند و یا جلوتر از او راه برود.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :